16.11. 2019 Wycieczka na Brzankę

20 listopada 2019
W sobotę 16 listopada odbyła się kolejna wycieczka turystyczna. Tym razem wyruszyliśmy na położone niedaleko od naszego miasta Pogórze Ciężkowickie. Towarzyszyło nam kilkoro członków tarnowskiego Oddziału Polskiego Towarzystwa Tatrzańskiego. Piesza część wycieczki zaczęła się w Burzynie. Z busa wysiedliśmy na małym parkingu obok miejscowego kościoła. Następnie szlakiem niebieskim pomaszerowaliśmy w stronę widocznego w oddali Pasma Brzanki. Pogoda dopisywała. Świeciło słońce a temperatura powietrza zupełnie nie wskazywała na to, że to już druga połowa listopada. Ale taką mamy jesień w tym roku. W doskonałych nastrojach dotarliśmy do wieży widokowej na Brzance. Szkoda tylko, że tym razem Tatry były niewidoczne i musiały nam wystarczyć bliższe górskie panoramy. Przerwę śniadaniową zrobiliśmy w sąsiadującej z wieżą bacówce. Po uzupełnieniu utraconych kalorii powędrowaliśmy górskim grzbietem przez Polanę Morgi do Lubaszowej. Tutaj przeszliśmy prowizoryczną kładką (most jest poddany gruntownemu remontowi) przez Białą i wsiedliśmy do oczekującego już na nas busa. Wczesnym popołudniem dotarliśmy do swoich domów. Kolejna górska wycieczka przeszła w ten sposób do historii.

sekretariat