Społeczna Szkoła Podstawowa nr 2

O nas

Nasza szkoła od 30 lat stanowi jasny punkt na edukacyjnej mapie Tarnowa. Budynek szkoły położony jest przy cichej, spokojnej ulicy w ścisłym centrum miasta. Na posesji znajduje się ogrodzony ogród pełniący funkcję terenu rekreacyjno – zabawowego. Sale lekcyjne wyposażone są w sprzęt multimedialny.

Atutem szkoły są małe klasy liczące do 16 uczniów. W szkole panuje więc rodzinna, przyjazna atmosfera zapewniająca uczniom bezpieczeństwo i indywidualny rozwój zgodny ze zdolnościami i zainteresowaniami dzieci.  Nasi uczniowie od klasy pierwszej uczą się języka angielskiego (5 godz./tydz.) a od czwartej niemieckiego lub hiszpańskiego (2godz./tydz.). Mogą również korzystać z bogatej oferty zajęć pozalekcyjnych, wycieczek, rajdów i zielonych szkół.

Szkoła zapewnia uczniom opiekę od 6:45 do 16:30.

NASZE SUKCESY

Bardzo dobre wyniki egzaminu ósmoklasisty oraz Ogólnopolskiego Badania Umiejętności Trzecioklasistów plasują szkołę w ścisłej czołówce małopolskich szkół.

Coroczne sukcesy w konkursach ogólnopolskich i międzyszkolnych, zarówno przedmiotowych, jak i tematycznych, artystycznych i sportowych.

SSP2
Godło Rzeczpospolitej Polskiej