17 marca to Dzień Świętego Patryka w Irlandii

17 marca 2017
Obecnie coraz bardziej popularne święto obchodzone w wielu krajach na świecie . Święty Patryk to patron Irlandii, koniczyna i harfa to symbole tego kraju a kolor zielony i pomarańczowy to obowiązkowy kolor na paradę 17 marca. Jest wiele legend związanych z tym krajem i jego patronem. Jedną z nich uczniowie klasy II i III mieli okazję poznać na warsztatach irlandzkich w domu kultury w Mościcach 24 marca. Przedstawiono im legendę o pewnym Tomie Fitzpatryku , któremu udało się złapać skrzata zwanego leprechaun lecz nie udało mu się zdobyć skarbu którego chroni ten skrzat. Ale Tom zdobył skarb ‘olśnienia’ że największy skarb już ma i tym skarbem jest to co już posiada: jego mały dom, pole, zboże które dojrzewa , zdrowie i życie i tylko nie doceniał tego wszystkiego wcześniej. Po powrocie do szkoły uczniowie oglądali  tę piękną opowieść jeszcze raz ale już w języku angielskim.