A jak Andersen

25 września 2012

DSCF542325 września odbyły się niecodzienne zajęcia świetlicowe. Pani Halina ,,zabrała'' wszystkich na wycieczkę do Danii. Najpierw dzieci dowiedziały się co ciekawego w tym kraju może zobaczyć każdy turysta, a potem rozmawiały na temat twórczości najbardziej znanego Duńczyka – Hansa Chrystiana Andersena. Wszyscy prześcigali się w opowiadaniu znanych baśni, których tytuły odgadywali na podstawie ilustracji lub różnych przedmiotów. Na koniec dzieci z uwagą wysłuchały jednej z mniej znanych historii pt. ,,Pewna wiadomość''. Zajęcia te zainaugurowały cykl comiesięcznych spotkań, których celem będzie zapoznawanie uczniów z bogactwem literatury dla dzieci, wyrabianie u nich potrzeby i  nawyku obcowania z książką.