Narodowe święto Niepodległości

11 listopada 2016

W czwartek 10 listopada 2016 r. na sali gimnastycznej w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia z okazji Narodowego Święta Niepodległości, przygotowana przez klasę III gimnazjum.

Brała w niej udział cała społeczność szkolna – od podstawówki do gimnazjum. Głównym elementem apelu był quiz dotyczący Polski. Po uprzednim wysłuchaniu krótkiej informacji na temat odzyskania niepodległości, wyświetlona została prezentacja, przybliżająca najważniejsze fakty o Naszym Kraju. Informacje, takie jak największe jezioro lub wymienienie wszystkich siedmiu sąsiadów, zaprezentowane tam, okazały się niezwykle przydatne, zwłaszcza dla najmłodszych, dzięki temu każdy, kto tylko uważnie słuchał, miał szansę na otrzymanie „słodkiej nagrody”.

Uczniowie okazali się niezwykle „obeznani” w temacie, a cukierki znikały w mgnieniu oka, trafiając do szczęśliwych dzieci i ... młodzieży. Całej uroczystości towarzyszył śpiew znanych pieśni patriotycznych oraz pięknie ozdobiona w kolorze bieli i czerwieni sala.