ANDRZEJKOWE NOCOWISKO

27 listopada 2015

Ubiegłoroczne Nocowisko dostarczyło uczniom obecnej klasy II niezapomnianych wrażeń, dlatego też z niecierpliwością czekali na następne takie wydarzenie. Gotowi na nowe wyzwania zgromadzili się w swojej sali 27 listopada o godz. 18.00.  Spotkanie rozpoczęło się od  odczytania tekstów z archiwalnych numerów ,,Świerszczyka’’,  które poszerzyły ich wiedzę  na temat andrzejek i katarzynek.  Potem dzięki różnym wróżbom każdy próbował uzyskać odpowiedź na kilka pytań np. jaki zawód będzie wykonywał  i gdzie zamieszka w przyszłości, jak będzie miał na imię nowy kolega lub koleżanka . Nie zabrakło tradycyjnej wróżby z butami czy z obierek jabłka. Jednak najwięcej emocji dostarczyło lanie wosku i wspólne wróżenie z cienia. Na zakończenie został odczytany list, w którym św. Andrzej gratulował uczestnikom zgodnej współpracy i wesołej zabawy. Po kolacji i wieczornej toalecie dzieci przygotowały dla siebie miejsce do spania. Wtedy rozpoczął się wieczór filmowy z Minionkami w roli głównej. Wczesnym rankiem, podczas gdy niektórzy jeszcze dosypiali, pozostali udali się do sali gimnastycznej na poranną gimnastykę. Po śniadaniu i uporządkowaniu klasy odbyły się zajęcia plastyczne, podczas których dzieci malowały gipsowe figurki. To właśnie one będą im przypominać te nietypowe andrzejki. Wszyscy uczestnicy ,,Nocowiska’’ po raz kolejny udowodnili, że są bardzo samodzielni i potrafią zgodnie się bawić.