,,Czytam z klasą lekturki spod chmurki” - klasa 3

04 kwietnia 2023

Klasa 3 zrealizowała II moduł projektu ,,Czytam z klasą lekturki spod chmurki”. Uczniowie wykonali w lekturnikach szereg zadań związanych z książką Romana Pisarskiego pt. ,,O psie, który jeździł koleją”. Ponadto zilustrowali i opisali najważniejsze wydarzenia tworząc ,,lekturę na lince” oraz w grupach wykonali makiety stacji w Marittimie. Następnie korzystając z dostępnych źródeł poznawali atrakcje turystyczne różnych regionów Włoch. Z prac plastycznych powstał plakat zachęcający do odwiedzenia tego kraju. Uczniowie wykonali również ,,Księgę bezpieczeństwa”, w której można znaleźć odpowiedź na pytanie: ,,Co powinieneś zrobić gdy zgubisz się w podróży ?””. Wszystkie prace zostały wyeksponowane na szkolnym korytarzu. Dodatkowo wśród wykonanych zadań czytelniczych było również zaprezentowanie młodszym kolegom i koleżankom ciekawostek związanych ze zwyczajami powitania wiosny w różnych częściach świata.