Podróże po świecie

15 czerwca 2023

Klasa III zrealizowała trzeci moduł projektu czytelniczego ,,Czytam z klasą lekturki spod chmurki’’.  Aby udać się w ,,podróż po świecie’’ uczniowie przeczytali książki Neli Małej Reporterki. Wśród wykonanych zadań w lekturniku było między innymi zaznaczenie na mapie świata miejsc, które odwiedziła Nela. Każdy uczeń wykazał się wielką pomysłowością w przygotowaniu i zaprezentowaniu ,,lektury w pudełku’’. Powstały również efektowne zakładki do książek, wykonane techniką orgiami, przedstawiające egzotyczne zwierzęta. Uczniowie pisali również listy do swoich rodziców, w których przedstawiali plan na wymarzoną podróż. Na zakończenie wszyscy uczyli się jak spakować bagaż na wyjazd. Ostatnim wykonanym zadaniem było zorganizowanie ,,lekcji pod chmurką’’, podczas której uczniowie głośno czytali fragmenty ulubionych lektur.