Zaczytana Szkoła

29 września 2020

Czytanie książek to nie tylko ciekawa forma spędzania wolnego czasu, zdobywanie nowej wiedzy, ale również rozwijanie wyobraźni czy chociażby wzbogacanie słownictwa. Dlatego właśnie Dzień Głośnego Czytania stał się w naszej szkole okazją do zorganizowania spotkań promujących czytelnictwo. W klasie III b uczniowie czytali fragmenty swoich ulubionych książek, w II b wspólnie czytali fragmenty ,,Czarnego Noska’’, a w kl. II a czytali z podziałem na role bajkę ,,Śpiąca królewna’’.  W tym dniu również kl. I udowodniła, że lubi książki i czytanie. Najpierw uczniowie prezentowali książki przyniesione z domu (niektórzy pięknie głośno czytali fragmenty), a potem pracowali w grupach, rozwiązując różne zadania związane z popularnymi bajkami. Na koniec uczniowie założyli ,,Lekturniki’’- zeszyty, w których będą umieszczać informacje dotyczące książek przeczytanych wspólnie w klasie i samodzielnie w domu.