Społeczna Szkoła Podstawowa nr 2

Dzień postaci z bajek

05 listopada 2020

5 listopada obchodzone jest jedno z najsympatyczniejszych świąt -Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek. Wybrana data nie jest przypadkowa, jest to bowiem dzień urodzin jednego z największych twórców bajek - Walta Disney’a. W tym dniu w sali klasy I pojawiła się cała masa maskotek i książek. Dzieci przygotowały dla siebie odpowiednie stroje i rekwizyty. Z tego powodu zajęcia też były wyjątkowe. Najpierw uczniowie obejrzeli prezentację poświęconą bajkom, tym współczesnym, ale też i tym trochę starszym. Wiedzę wykorzystali podczas quizu. Wysłuchali fragmentu bajki "O królewnie Śnieżce i siedmiu krasnoludkach", którą przeczytał Pan Dyrektor. Na zakończenie spotkania każdy uczeń otrzymał "Pierwsze abecadło" - książkę przygotowaną przez Instytut Książki w ramach kampanii "Mała książka – wielki człowiek".

Rodzice! Pamiętajcie, że każdy pretekst do spotkania z książką jest dobry.  Warto wybierać też bajki, gdzie dobro zwycięża, a zło zostaje ukarane. Wartościowe książki kształcą w dzieciach odpowiednie postawy moralne, rozwijają dziecięcą fantazję, pamięć, bogacą słownictwo. Czytajmy dzieciom! Zachęcajmy też do samodzielnego czytania!


Autor:
SSP2 Godło Rzeczpospolitej Polskiej Społeczne Towarzystwo Oświatowe