Społeczna Szkoła Podstawowa nr 2

Dzień Misia

25 listopada 2020

Dzień Misia już na stałe wpisał się do kalendarza imprez w naszej szkole. 25 listopada pierwszoklasiści przynieśli swoje ukochane misie. Każdy starał się jak najwięcej opowiedzieć o swoim pluszaku.  Z obejrzanej prezentacji uczniowie dowiedzieli się jaka jest geneza tego święta, poznali najbardziej znane misie filmowe i książkowe. Nie zabrakło oczywiście czytania – tym razem była to wzruszająca opowieść o Zbychu i jego dwóch misiach: zielonym i białym. Na koniec dzieci w grupach wykonywały różne zadania. Nagrodą za rywalizację fair play były misiowe ciasteczka. Kto w tym dniu odwiedził szkolną bibliotekę był pod wrażeniem kolekcji książek o misiach.


Autor:
SSP2 Godło Rzeczpospolitej Polskiej Społeczne Towarzystwo Oświatowe