Społeczna Szkoła Podstawowa nr 2

Wszystkie stworzenia małe i duże

04 grudnia 2020

Uczniowie klasy III b bardzo kochają zwierzęta. Nie mieli więc wątpliwości co będzie tematem ich projektu czytelniczego - wszystkie stworzenia duże i małe. Najpierw skierowali swoje kroki do szkolnej biblioteki gdzie znaleźli między innymi książki z serii ,,Zaopiekuj się mną’’ Holly Webb, książki Barbary Gawryluk, Waldemara Cichonia , Marcina Pałłasza i wiele innych.  Podzielili się na grupy, samodzielnie opracowali harmonogram prac i po konsultacjach z wychowawcą przygotowywali się w szkole i w domu. Gromadzili materiały, ciekawostki, wymyślali rebusy, krzyżówki i wykonywali rysunki. Szukali również wierszy, zagadek, uczyli się piosenki. W związku w pandemią i przejściem na zdalne nauczanie nie mogli bezpośrednio zaprezentować zgromadzonych materiałów i dlatego dwukrotnie  (27 listopada i 4 grudnia) łączyli się on-line z kolegami, i koleżankami, którzy korzystali z nauczania hybrydowego w szkole. Było to nietypowe, ciekawe i niepowtarzalne doświadczenie, zarówno dla uczniów jak i wychowawcy.


Autor:
SSP2 Godło Rzeczpospolitej Polskiej Społeczne Towarzystwo Oświatowe