Fajniaki w akcji

26 listopada 2020

Klasa I i II a wzięły udział w ogólnopolskim programie edukacyjnym ,,Szkolne przygody Fajniaków’’ organizowanym przez sieć sklepów Biedronka. Podczas zajęć uczniowie zapoznawali się z czterema żywiołami: wodą, powietrzem, ogniem i ziemią oraz ich znaczeniem w przyrodzie. Wielką atrakcją okazały się prezentowane i omawiane doświadczenia, niektóre z nich młodzi odkrywcy mogli przeprowadzać pod czujnym okiem nauczycieli. Dzięki tym działaniom uczniowie poszerzali swoją wiedzę, uczyli się przewidywać skutki, wyciągać wnioski. W zrozumieniu niektórych zjawisk i zagrożeń pomagali bohaterowie książki ,,Gang Fajniaków’’ Marcina Przewoźniaka‘’.  Uczniowie mieli również okazję rozwijać zdolności artystyczne, wykonując  różnorodnymi technikami prace plastyczne związane z tematyką zajęć.