Społeczna Szkoła Podstawowa nr 2

FINAŁ KONKURSU RECYTATORSKIEGO

21 lutego 2021

22 lutego 2021 r. odbył się finał szkolnego konkursu recytatorskiego ,,Wierszyki łamiące języki’’. Wzięło w nim udział 27 uczestników wyłonionych podczas klasowych eliminacji. Celem konkursu było rozbudzanie wrażliwości na piękno języka polskiego, kształtowanie umiejętności językowych oraz rozwijanie uzdolnień recytatorskich. Uczestnicy zaprezentowali bardzo trudne wiersze wymagające dużej sprawności w wymowie, akcentowaniu. Jury brało pod uwagę: dobór repertuaru, interpretację, dykcję oraz ogólny wyraz artystyczny. Za włożoną pracę wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali dyplomy, słodki upominek, a wyróżnieni dodatkowo nagrody rzeczowe.

Razem z Norką zapraszamy wszystkich chętnych do ćwiczeń szybkiej artykulacji.

Autor:
SSP2 Godło Rzeczpospolitej Polskiej Społeczne Towarzystwo Oświatowe