Społeczna Szkoła Podstawowa nr 2

Niedziela na Pogórzu Rożnowskim

12 września 2021

Po niespełna dwóch latach przerwy (spowodowanej pandemią) wróciliśmy na górskie szlaki. Pierwsza wycieczka odbyła się w drugą niedzielę września 2021 r. Przepiękna pogoda zachęcała do aktywnego spędzania czasu na świeżym powietrzu. Spora grupa miłośników górskiego wędrowania wybrała się autobusem na Pogórze Rożnowskie. Wśród turystycznej braci nie zabrakło aktualnych uczniów, absolwentów, rodziców, nauczycieli i sympatyków szkoły. Tradycyjnie towarzyszyli nam również członkowie tarnowskiego oddziału Polskiego Towarzystwa Tatrzańskiego. Żółtym szlakiem prowadzącym z miejscowości Jastrzębia Górna dotarliśmy do Bacówki na Jamnej. Tam mogliśmy się posilić, delektując lokalnymi przysmakami i sycąc oczy widokami bliższych i dalszych gór. A wszystko to w promieniach i cieple wrześniowego słońca. Po ponad godzinie ruszyliśmy dalej. Po drodze krótki przystanek przy charakterystycznej piaskowcowej skale zwanej Wieprzkiem. Wycieczkę zakończyliśmy przy zabytkowym drewnianym kościółku pw. św. Bartłomieja w Jastrzębiej. Wczesnym popołudniem wróciliśmy do Tarnowa. Jeżeli pogoda będzie dopisywać wkrótce pojedziemy na kolejną górską eskapadę.  

Kategorie:
Turystyka, Aktualności
Autor:
SSP2
Godło Rzeczpospolitej Polskiej