Społeczna Szkoła Podstawowa nr 2

Niedziela na Hali Łabowskiej

26 września 2021

Dwa tygodnie po turystycznej inauguracji roku szkolnego wyruszyliśmy na kolejną górską eskapadę. Tym razem naszym celem był Beskid Sądecki. W przepiękny niedzielny poranek pojechaliśmy autobusem do Łomnicy Zdrój. Stamtąd niebieskim szlakiem zaczęliśmy wędrówkę. Początkowo szliśmy przez wieś. Minąwszy leśniczówkę i leśną szkółkę weszliśmy w las, wędrując drogą, którą zwozi się drewno. Wkrótce doszliśmy do potoku, który musieliśmy pokonać przeskakując po kamieniach. Było przy tym trochę emocji, kiedy próbowaliśmy utrzymać równowagę na mokrych kamieniach. Od tego miejsca szlak stał się bardzo, bardzo stromy. Co chwila przystawaliśmy na krótkie odpoczynki. W ten sposób dotarliśmy na widokową polanę, gdzie zrobiliśmy przerwę. Na następnej polanie stały dwa stare szałasy pasterskie. Wreszcie dotarliśmy do schroniska na Hali Łabowskiej. Tutaj nastąpiła przerwa obiadowa. Po niej szlakiem żółtym skierowaliśmy się z powrotem do Łomnicy. Przez cały czas towarzyszyło nam słońce i błękitne niebo. Idealne warunki do górskiego wędrowania. W łomnicy czekał na nas autobus. Wypoczęci i zadowoleni wróciliśmy do domów. A w planach jest już kolejny wyjazd.

Kategorie:
Turystyka, Aktualności
Autor:
SSP2
Godło Rzeczpospolitej Polskiej