Społeczna Szkoła Podstawowa nr 2

V Dzień Hiszpański - Día de hispanidad

12 pażdziernika 2021

Z okazji hiszpańskiego święta narodowego "Día de hispanidad" (12.10), odbył się w naszej szkole V Dzień Hiszpański. 

Organizatorami wydarzenia byli uczniowie klasy 7, którzy uczą się języka hiszpańskiego. 

Podczas prelekcji mieliśmy okazję dowiedzieć się wielu ciekawostek o Hiszpanii i  rozśmieszyli nas "falsos amigos" (językowi fałszywi przyjaciele), czyli wyrazy,  które brzmią łudząco podobnie do polskich lub angielskich, a oznaczają coś zupełnie innego. Nie zabrakło nawiązań do kuchni hiszpańskiej oraz informacji o Madrycie i jego symbolach (el oso y el madroño), o Sewilli oraz o narodowym hiszpańskim sporcie, czyli piłce nożnej. 

¡Viva España!

Kategorie:
Aktualności
Autor:
SSP2 Godło Rzeczpospolitej Polskiej Społeczne Towarzystwo Oświatowe