Społeczna Szkoła Podstawowa nr 2

"Poznaj Polskę" wycieczka klasy 7

15 grudnia 2021

W dniach 30.11.2021 – 2.12.2021 r.  uczniowie klasy VII wzięli udział w wycieczce do Wrocławia realizowanej w ramach przedsięwzięcia MEiN „Poznaj Polskę”. Wycieczka była dofinansowana w 80% przez MEiN. Siódmoklasiści poszerzyli swoją wiedzę z zakresu historii, języka polskiego, religii, biologii, fizyki, chemii, plastyki oraz mieli możliwość zastosowania wiedzy w praktyce. Ważnym elementem wyjazdu była interdyscyplinarność zajęć oraz wprowadzenie korelacji pomiędzy wszystkimi dziedzinami nauki. Program wycieczki obejmował nie tylko spacery z przewodnikiem po Wrocławiu, ale również zajęcia muzealne w Muzeum Pana Tadeusza i interaktywne spotkania z techniką i nauką w Centrum Nauki Hydropolis czy Muzeum Gier i Komputerów Minionej Ery. Ważnymi punktami wycieczki były wizyta i spotkanie z biologiem w Muzeum Przyrodniczym Uniwersytetu Wrocławskiego oraz odkrycie niezwykłej Panoramy Racławickiej. W czasie wycieczki uczniowie mogli poznać nie tylko historię miasta spotkań, odkryć tajemnice słynnych wrocławskich krasnali ale również poznać dzieje  zamku w Mosznej i pospacerować po rozległych zamkowych ogrodach. W czasie pobytu we Wrocławiu, uczniowie odkrywali też klimat bożonarodzeniowego jarmarku, który w tym czasie rozpoczął się na wrocławskim rynku.

Autor:
SSP2
Godło Rzeczpospolitej Polskiej