Społeczna Szkoła Podstawowa nr 2

Spotkanie z Waldemarem Cichoniem

09 marca 2022

9 marca uczniowie kl. I-III spotkali się on-line z Waldemarem Cichoniem, autorem serii popularnych książek o kocie Cukierku. Podczas spotkania uczniowie dowiedzieli się co sprawiło, że pan Waldemar Cichoń zaczął pisać książki dla dzieci i skąd czerpie inspiracje. Okazało się, że przygody Cukierka i jego rodziny są inspirowane prawdziwymi wydarzeniami. Jedną z niespodzianek, którą autor przygotował dla uczniów było pokazanie swoich kotów – Cukierka i Tradycji. W drugiej części spotkania dzieci z uwagą wysłuchały fragmentu książki ,,Dasz radę Cukierku’’. Na zakończenie pan Cichoń wyczerpująco odpowiedział na przesłane wcześniej przez nas pytania. Po spotkaniu dzieci otrzymały zamówione książki z imienną dedykacją i autografem autora.

Kategorie:
Aktualności
Autor:
SSP2 Godło Rzeczpospolitej Polskiej Społeczne Towarzystwo Oświatowe