Społeczna Szkoła Podstawowa nr 2

Czytam z klasą czyli naukowy zawrót głowy

28 marca 2022

Klasa II zrealizowała drugi moduł projektu czytelniczego  ,,Czytam z klasą lekturki spod chmurki’’ pod hasłem ,,Naukowy zawrót głowy’’. Uczniowie wykonali szereg zadań w oparciu o lekturę ,,Rany Julek! O tym jak Julian Tuwim został poetą’’ Agnieszki Frączek. Powstały między innymi bardzo ciekawe ,,lektury w pudełku’’ oraz ilustracje przedstawiające kim mógłby być Julian Tuwim, gdyby nie został poetą. Uczniowie, zainspirowani lekturą, przedstawili również swoje ,,bziki’’. Najbardziej efektowne okazały się pokazy związane z programowaniem, konstruowaniem z klocków lego i pokaz umiejętności sportowych. Realizując zadania projektu uczniowie poznali zawód pisarza, poety, dziennikarza, ilustratora.

Kategorie:
Aktualności
Autor:
SSP2 Godło Rzeczpospolitej Polskiej Społeczne Towarzystwo Oświatowe