Społeczna Szkoła Podstawowa nr 2

W ŚWIECIE WIELKIEJ MATEMATYKI

30 maja 2022

,,Natalka i Antek w świecie wielkiej matematyki’’ to projekt matematyczny wydawnictwa MAC realizowany od lutego do maja 2022 r.  Jego głównym celem było zwiększenie kompetencji matematycznych i rozwijanie u dzieci zainteresowania matematyką. Przystąpili do niego uczniowie kl. II i III a. Projekt składał się z czterech modułów: matematyka w kuchni, matematyka w technice, matematyka w mieszkaniu, matematyka w sklepie. Poza wiedzą i praktycznymi umiejętnościami,  realizacja projektu dostarczyła uczniom wiele radości ze wspólnego działania podczas pieczenia ciasteczek, robienia budek dla ptaków, projektowania wymarzonego pokoju oraz planowania wspólnych zakupów i wykonania deseru z zakupionych składników.

Kategorie:
Aktualności
Autor:
SSP2
Godło Rzeczpospolitej Polskiej