Społeczna Szkoła Podstawowa nr 2

klasa 3a - Czytam z klasą. Lekturki spod chmurki

23 czerwca 2022

W roku szkolnym 2021/22 klasa 3a brała udział w projekcie czytelniczym "Czytam z klasą. Lekturki spod chmurki". Dzięki niemu uczniowie poznali ciekawe lektury i omówili je w niecodzienny sposób. Pierwszy moduł dotyczył podróży, zatem klasa zdecydowała się na omówienie lektury "Machiną przez Chiny" Łukasz Wierzbickiego. Uczniowie wykonali grę planszową, zakładki do książek, poznali kulture Chin, wyznaczali trasę przy pomocy globusów, uczyli się pisma chińskiego oraz jedli przy pomocy pałeczek. Naukę uwieńczyło spotkanie z podróżnikiem. Drugi moduł był przygodą z twórczością Juliana Tuwima. Uczniowie przeczytali lekture "Rany Julek! O tym jak Julian Tuwim został poetą", bawili się w pisarzy i ilustratorów, tworzyli pudełko lekturowe oraz uczestniczyli w spotkaniu online z pisarzem książek dla dzieci Waldemarem Cichoniem. Ostatni moduł pozwolił uczniom poznać książkę "Doktor Dolittle i jego zwierzęta". Wykonując zdania projektowe dzieci wykonały lekturowy lapbook oraz wybrały się na klasowy piknik czytelniczy, podczas którego omówiliśmy najciekawsze propozycje lekturowe przyniesione przez dzieci. Projekt trwał od października do maja.

Kategorie:
Aktualności
Autor:
SSP2
Godło Rzeczpospolitej Polskiej