Kolejny sukces szkolnej drużyny koszykarek

11 pażdziernika 2022

We wtorek (11.10.2022) rozpoczęła się piąta edycja Pucharu Tarnowa w koszykówce dziewcząt. Zawody przeznaczone są dla zawodniczek urodzonych w latach 2010-2012. Cykl stanowi sześć turniejów eliminacyjnych i zawody finałowe. Pierwsze zawody odbyły się w hali sportowej Pałacu Młodzieży w Tarnowie położonej przy ulicy Gumniskiej. Do turnieju przystąpiło jedenaście drużyn (rocznik 2010 i młodsze). Rywalizacja zakończyła się zwycięstwem naszej szkolnej drużyny. Tym samym dziewczyny powtórzyły swoje osiągnięcie sprzed roku, gdy wygrały dwa podobne turnieje, w których uczestniczyły. We wtorkowych zawodach nasz zespół wygrał wszystkie swoje mecze. W eliminacjach pokonał drużyny SP 8, SP 24, SP 10 i SP 18. W ćwierćfinale pokonał zespół SP 23 a w półfinale drużynę SP 14. W wielkim finale rywalkami naszych dziewczyn była ekipa SP 3 . Mecz zakończył się naszą wygraną wynikiem 12-4. Szkolną drużynę tworzyły: Zuzia Adamczyk, Iza Bouwman, Natalka Czosnek, Zosia Kołodziej i Marysia Sikora. Trenerką była Pani Debora Sajdak-Malec. Naszym dziewczynom i Pani trener składamy serdeczne gratulacje i życzymy kolejnych sukcesów.  Kolejne turnieje przeznaczone będą dla dziewcząt z młodszych roczników.  Organizatorami V edycji Pucharu Tarnowa w koszykówce dziewcząt o Puchar Prezydenta Tarnowa są: Międzyszkolny Klub Sportowy Pałac Młodzieży Tarnów, Pałac Młodzieży w Tarnowie oraz Urząd Miasta Tarnowa. Projekt finansowany jest z budżetu miasta Tarnowa.