Bal karnawałowy klas I – III

07 lutego 2013

Uczniowie klas młodszych uczestniczyli w karnawałowym balu przebierańców. Klasa III przygotowała dekorację: kolorowe gwiazdy z papieru, balony , serpentyny. Także pierwszoklasiści dołożyli swoje łańcuchy.

Zabawa rozpoczęła się od wspólnego , integracyjnego tańca przy piosence „Tańczymy labada". Było dużo śmiechu, bo trzeba było trzymać nie tylko ręce sąsiada, ale także uszy, kolana i kostki. Potem każdy uczestnik zabawy przechodził przez środek Sali tanecznym krokiem, przedstawiał się i prezentował swój strój. Następnie ogłoszony został konkurs, w wyniku którego miał być wyłoniony król i królowa balu. Aby uzyskać ten zaszczytny tytuł należało zatańczyć z jak największą liczbą dzieci. To zmobilizowało wszystkich do wspaniałej zabawy. Dużo emocji dostarczył taniec z balonami, na gazetach, a także wędrująca przy dźwiękach muzyki miotła. Trochę kuła, ale wszyscy sobie poradzili. Była też przerwa na mały poczęstunek w klasach. Na koniec została wybrana królewska para: Nina i Kacper z klasy III. Wszyscy zgodnie przyznali, że to był udany bal.