ĆWIERĆFINAŁ WIELKIEJ LIGI CZYTELNIKÓW

20 lutego 2016

DSCF3702Wielka Liga Czytelników to ogólnopolski konkurs czytelniczy skierowany do uczniów klas 1-6 szkół podstawowych. Od października uczestnicy konkursu  zdobywali punkty poprzez czytanie proponowanych przez organizatorów książek i rozwiązywali przygotowane dla nich zadania. Testy zawierały pytania dotyczące treści całej książki lub jej fragmentu, a także zawierały pytania interdyscyplinarne, związane tematycznie z daną książką. Aby zdobyć wymaganą liczbę punktów należało przeczytać co najmniej 10 książek.

20 lutego 2016 r. w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Tarnowie odbył się ćwierćfinał konkursu.  Naszą szkołę reprezentowało pięciu uczniów z kl. II, dwóch uczniów z kl. IV i jeden uczeń z kl. V. Do półfinału zakwalifikowali się uczniowie:

- w kategorii klas 1-3:
1. Kamil Pabian
2. Igor Pajor

- w kategorii klas 4-6:
1. Filip Nowak
2. Jakub Nowak
3. Wiktoria Mrozik

Przed nimi w marcu zmagania drużynowe w półfinale. Będziemy trzymać kciuki za dalsze sukcesy naszych najlepszych czytelników.