Czarodzieje słowa, czyli kilka słów o uczestnikach Konkursu Recytatorskiego Poezji Michała Rusinka

10 kwietnia 2015
W piątek, 10 kwietnia, 31 młodych recytatorów stanęło w szranki i deklamowało wiersze Michała Rusinka.

Na początku pierwszoklasiści zaprosili nas na poetycki spacer po domu. Byliśmy nawet w sypialni, gdzie budził nas budzik, przyglądnęliśmy się pralce, rozsiedliśmy się w upartym fotelu, odwiedziliśmy także ogród, łazienkę i garaż.

Następnie wysłuchaliśmy uczniów z klas II i III.

Nie tylko publiczność, lecz także jury zaczarowała Oliwia Mika z kl. I. Otrzymała ona chlubny tytuł Recytatora Roku i statuetkę z wizerunkiem sowy.

II miejsce otrzymała Wiktoria Mrozik z klasy III, a  Sara Sandheim również z kl. III – III miejsce.

Jury wyróżniło:

z klasy I: Dawida Niedbałę i Maćka Jurczyszaka,

z klasy II: Tomka Koźbiała, Michała Susła i Olę Leśniak,

a z klasy III: Karolinę Dudę.

Nagrodzeni otrzymali miłe upominki,  a wszyscy uczestnicy otrzymali słodkie nagrody – i z uśmiechem na ustach w podskokach wracali po tak miłym spotkaniu z poezją do swoich klas.