Dzień Komisji Edukacji Narodowej

14 pażdziernika 2009

13 października 2009 roku w naszej szkole obchodziliśmy Święto Komisji Edukacji Narodowej, zwane popularnie Dniem Nauczyciela. Uczniowie klasy I gimnazjum przygotowali uroczystą galę, podczas której ogłoszono zwycięzców plebiscytu szkolnego „Belfry 2009”. Na początku Kasia Fido i Piotrek Foszcz – gospodarze gali – przedstawili publiczności wszystkie kategorie. Następnie ich koleżanki i koledzy z klasy wyczytywali nazwiska nauczycieli nominowanych w poszczególnych kategoriach, ogłaszali zwycięzcę i wręczali mu stosowny medal.
W 9 kategoriach uczniowie Społecznego Gimnazjum Matematyczno – Przyrodniczego STO i Społecznej Szkoły Podstawowej nr 2 STO wybrali następujących nauczycieli:

• Nauczyciel dowcipny - ks. Robert Piechnik

• Nauczyciel filozof - mgr Janusz Węgrzynek

• Nauczyciel krasomówca – mgr Joanna Wójcik

• Nauczyciel elegancki - mgr Beata Kozioł

• Nauczyciel artysta – mgr Jerzy Jasnorzewski

• Nauczyciel wyrozumiały - mgr Stanisława Łabuz

• Nauczyciel kochany – mgr Danuta Abrahamik

• Nauczyciel efektywny – mgr Bogumiła Buczak

Przyznano jeszcze jedną nagrodę - Super Belfra 2009 dla nauczyciela, który zdobył łącznie największą liczbę głosów. Zwycięzcą okazał się mgr Janusz Foszcz. Otrzymał on pamiątkową statuetkę. Wszystkim nagrodzonym uczniowie zgotowali owację.
W czasie gali nie zabrakło strof poezji oraz podziękowań i ciepłych słów skierowanych do naszych nauczycieli. Młodzież gorąco podziękowała też pozostałym pracownikom szkoły: paniom pracującym w administracji i sekretariacie, paniom dbającym o czystość szkoły, ponieważ dzięki ich wspólnym wysiłkom może poszerzać wiedzę, rozwijać horyzonty w przyjemnej atmosferze i doskonałych warunkach. Na zakończenie życzenia nauczycielom złożyli przedstawiciele Zarządu Szkoły a także przewodnicząca Samorządu Uczniowskiego Gimnazjum Weronika Znamirowska.

Archiwum, gimnazjum, Galeria