DZIEŃ KROPKI

16 grudnia 2019

16 września po raz pierwszy w naszej szkole obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Kropki.   Historia tego święta rozpoczęła się od książki Petera Reynoldsa „The Dot”. Jest to historia dziewczynki, która dzięki małej kropce zmieniła myślenie o sobie i uwierzyła we własne możliwości. Dzień Kropki powstał, aby wspierać kreatywność, wyobraźnię dzieci, by odkrywać ich talenty i pokazywać je innym. Dlatego też od samego rana na szkolnych korytarzach i w klasach zagościło mnóstwo kolorowych krop, kropek, kropeczek. Uczniowie w tym dniu przyszli ubrani w kropki. Podczas zajęć oglądali  film „The Dot” oraz rozmawiali na temat wiary we własne możliwości, rysowali swój talent w dużej kropce. Podczas wspólnego spotkania na sali gimnastycznej pod kierownictwem pani Asi śpiewali piosenkę o kropce, a chętni prezentowali swoje talenty sportowe i plastyczne. Na koniec uczniowie kl. I zaprezentowali scenkę  o biedronce i żuku. To był wspaniały i niezapomniany dzień!