DZIEŃ PROMOCJI ZDROWIA

22 marca 2014
W dniu 21.03.2014r. po raz drugi w Społecznej Szkole Podstawowej Nr 2 i Gimnazjum STO odbył się „Szkolny Dzień Promocji Zdrowia”, który został zorganizowany w ramach działań szkoły promującej zdrowie. Celem podjętych w tym dniu działań było promowanie zdrowego stylu życia, wskazanie zachowań prozdrowotnych oraz eliminowanie zachowań negatywnie wpływających na nasze zdrowie.

W akcję promowania zdrowego trybu życia zostali zaangażowani wszyscy uczniowie. Przygotowali oni plakaty o tematyce prozdrowotnej oraz "okrzyki" promujące zdrowy tryb życia. W ramach akcji przeprowadzony został również konkurs wiedzy pod hasłem „ Jak żyć zdrowo”. Atrakcją imprezy był gość specjalny lek. med. Pani Magdalena Wójtowicz, która podpowiedziała naszym uczniom w jaki sposób dbać o swoje zdrowie oraz jakie mogą być konsekwencje niewłaściwego trybu życia.

Na zakończenie spotkania odbyła się degustacja, którą przygotowała każda z klas. Na stoiskach znalazły się: soki owocowe, surowa marchew, jabłka, ciasto marchewkowe, orzechy, koktajle owocowe, kolorowe i zdrowe kanapeczki, pięknie wyglądające koreczki owocowe i warzywne. Imprezę urozmaicił Szkolny Zespół w składzie: gitarzysta Tomasz Szczerba i Przemysław Skrobot, a także wokalistki: Faustyna Durasik, Anna Kogut i Olga Wójtowicz.

Cała impreza przebiegła w miłej atmosferze, uczestnicy zostali uświadomieni o zdrowym stylu życia, natomiast zdrowa rywalizacja pozwoliła wyłonić z pośród uczniów zwycięzców, którzy zostali nagrodzeni drobnymi upominkami.
Spotkanie zaszczycili swoją obecnością: Dyrektor Szkoły mgr  J. Foszcz, z-ca dyrektora mgr M. Trela, a także nauczyciele i wszyscy wychowawcy .

Wszystkim nauczycielom i uczniów, a także rodzicom za angażowanie i aktywny udział w działaniach związanych z Dniem Promocji Zdrowia w Społecznej Szkole Podstawowej Nr 2 i Gimnazjum STO w Tarnowie składam serdeczne podziękowania.