I co dalej ...? - zajęcia z doradcą zawodowym

19 maja 2014

Przygotowanie do wyboru szkoły jest ważnym etapem dla uczniów zwłaszcza w okresie dojrzewania. Zatem niezmiernie ważnym elementem systemu edukacji ogólnej jest wyposażenie uczniów w wiedzę i umiejętności przydatne w podejmowaniu takiej decyzji. Rolą doradcy zawodowego w szkole jest więc przygotowanie i wspieranie uczniów w podejmowaniu decyzji edukacyjno - zawodowych oraz pomaganie i wspieranie uczniów w konstruowaniu planów edukacyjnych i zawodowych przez uświadamianie im tego, jakie wartości życiowe są dla nich ważne i w jakiej hierarchii są ustawione.

W dniu 19.05.2014 po raz kolejny  w Naszej Szkole odbyły się zajęcia z doradcą zawodowym  Pałacu Młodzieży w Tarnowie p. Wojciechem Stelmahem. Podczas spotkania z klasą 6 Szkoły Podstawowej i I Gimnazjum, prowadzący starał się uświadomić młodzieży co jest ich celem, do czego dążą oni sami, a czego pragną ich rodzice. Warsztaty bardzo podobały się uczniom i z pewnością powtórzymy je w przyszłym roku.

Archiwum, gimnazjum, Galeria