II Dzień Hiszpański

11 pażdziernika 2018

11 października, w przededniu hiszpańskiego Święta Narodowego, odbył się w naszej szkole II Dzień Hiszpański. W pięknie przystrojonej sali klasy 7, ozdobionej hiszpańską flagą, girlandą w barwach tejże flagi, pośród biblioteczki, mapy Półwyspu Iberyjskiego oraz szczególnie popularnego kącika degustacyjnego, mieliśmy okazję poszerzyć naszą wiedzę na temat Drogi Jakubowej, hiszp. Camino de Santiago. Laura Ciężadło wprowadziła nas w tajniki wiedzy o legendzie dotyczącej św. Jakuba oraz początkach pielgrzymowania. Sara Sandheim opowiedziała nam o atrybutach pielgrzymich, najpopularniejszej trasie Camino Francés oraz przedstawiła ikonografie muszli-drogowskazów, które możemy znaleźć nawet na naszych tarnowskich drogach. Ania Abrahamik zaprezentowała ciekawostki związane z Hiszpanią oraz pełne nazwisko słynnego malarza Pabla Picasso (Pablo Diego José Francisco de Paula Juan Nepomuceno María de los Remedios Cipriano de la Santísima Trinidad Ruiz y Picasso).

Na koniec smakowaliśmy hiszpańską tortillę de patatas, przygotowaną przez Sarę i Laurę z klasy 7 oraz Aleksandrę, Sandrę i Wojciecha z klasy 6, którą poznaliśmy przy okazji zeszłorocznych obchodów oraz słodkie i pyszne churros con chocolate przygotowane przez Kamila również z klasy 6, które szczególnie przypadły naszym podniebieniom.

Cieszymy się, że mogliśmy poszerzyć naszą wiedzę o Hiszpanii i świetnie się bawić.

¡Qué viva España!
sekretariat