Inauguracja działalności Klubu Pożeraczy Liter

02 pażdziernika 2012

W roku szkolnym 2012/2013 do Klubu Pożeraczy Liter przystępują uczniowie klasy I. To właśnie dla nich 2 października koledzy z klasy II przygotowali przedstawienie pt. ,,Defilada bajek''. Na scenie pojawiły się postacie ze znanych bajek: Czerwony Kapturek, Jaś, Małgosia i Baba Jaga, Kopciuszek z królewiczem, sierotka Marysia w otoczeniu krasnoludków i na koniec Janek, który wybrał się na jagody. Potem na pierwszoklasistów czekały różne zadania, których wykonanie oceniali wybrani aktorzy. Należało przygotować koszyczek z prowiantem dla babci, ,,upiec'' pierniki z plasteliny, oddzielić ziarna kukurydzy od ziaren grochu, dmuchając, utrzymać jak najdłużej w powietrzu piórko, trafić jagódką do serduszka. Pierwszoklasiści z ogromnym zaangażowaniem wykonywali każde zadanie. Na koniec udali się do szkolnej biblioteki, gdzie poznali zasady korzystania z księgozbioru.