Jakub Szczepański laureatem Małopolskiego Konkursu Języka Polskiego

20 kwietnia 2018
Z wielką radością i dumą przyjęliśmy wiadomość, że nasz szkolny kolega, uczeń trzeciej klasy gimnazjum – Jakub Szczepański został tegorocznym laureatem Małopolskiego Konkursu Języka Polskiego. Wynik uzyskany przez Kubę w finale wojewódzkim dał mu drugie miejsce pośród wszystkich laureatów. To historyczne wydarzenie, bowiem dotychczas uczniowie naszej szkoły zostawali laureatami z przedmiotów ścisłych, przyrodniczych bądź języka angielskiego. Po raz pierwszy szkoła może poszczycić się laureatem konkursu polonistycznego. Kubie oraz przygotowującej go do występów pani Beacie Rojek składamy serdeczne gratulacje.

Warto dodać, że Kuba był również finalistą Małopolskiego Konkursu Historycznego i Małopolskiego Konkursu Biologicznego. Podobny sukces osiągnęła jeszcze dwójka uczniów z klasy trzeciej. Aleksandra Burnagiel została finalistką Małopolskiego Konkursu Języka Angielskiego a Albert Skolmowski uzyskał tytuł finalisty Małopolskiego Konkursu z Fizyki. Całej trójce gratulujemy. Podziękowania składamy też Paniom nauczycielkom, które przygotowywały finalistów: Bogumile Buczak (fizyka), Agnieszce Foszcz (język angielski), Annie Nytko (historia) i Renacie Kozioł (biologia)
sekretariat