Jasełka 2015

21 grudnia 2015
Grudzień, Boże Narodzenie, jasełka , kolęda…

Przedstawienie bożonarodzeniowe rozpoczęło się od sceny w raju, podczas której wąż kusiciel namówił Ewę i Adama do zjedzenia zakazanego owocu.

Maryja z Dzieciątkiem i Józefem znaleźli schronienie w stajence, przybyli pastuszkowie z darami, śpiewali aniołowie. I tylko z królami był kłopot. Trzech wyruszyło w drogę,  kierując się światłem gwiazdy, natomiast czwarty nie dotarł do celu. Król zaspał, potem zatrzymała go policja, gdy jechał autostradą na wielbłądzie, w dodatku bez OC. Po drodze jeszcze kilku innych urzędników miało pretensje o niedopełnienie formalności. Oj, namieszały diabełki, namieszały.

W tym roku tradycyjne jasełka przedstawione przez uczniów klasy III zostały wzbogacone o oryginalne i pełne humoru sceny z udziałem pana Dyrektora, rodziców, nauczycieli oraz uczniów klasy VI.

Całość dopełniał śpiew kolęd w wykonaniu szkolnego chórku oraz gra na skrzypcach.