Jasełka 2016

21 grudnia 2016
Na jasełka przybywamy! Jak co roku namieszamy! Pozmieniamy! Poplątamy! 21 grudnia na szkolne Jasełka ponownie przybyły Diabełki, żeby swoimi psotami wprowadzić zamieszanie i bałagan. I oczywiście chciały poprowadzić przedstawienie po swojemu... Nie udało im się, a swoją obecnością i psotami nieświadomie sprawiły, że szkolne Jasełka były jeszcze bardziej kolorowe, zaskakujące i niezwykłe.

Wszystko było jak należy! Trzej królowie przybyli na czas, malutkie aniołki dopilnowały, by pastuszkowie trafili do stajenki i pokłonili się Dzieciątku, Herod został ukarany, a kolędy rozbrzmiały pięknie i donośnie. I nawet ci starsi aniołowie, chociaż bardzo zajęci przedświątecznymi pracami, stanęli na wysokości zadania.

Powaga i nastrój chwili przeplatane budzącymi śmiech anielskimi codziennymi problemami, wspaniałe stroje i zaangażowanie aktorów - uczniów, nauczycieli  oraz rodziców, roztańczony i rozśpiewany rockowo chór, tradycja i nowoczesność - wszystko to sprawiło, że tegoroczne Jasełka były nie tylko wspaniałe, ale także inne niż zwykle.

Aż trudno uwierzyć, ale wszystko to odbyło się dzięki entuzjazmowi i twórczej radości aż 37 uczniów, 6 rodziców i 3 nauczycieli, nad którymi w pocie czoła czuwali pani Maria Trela i pan Paweł Stanek.