Społeczna Szkoła Podstawowa nr 2

Jasełka 2018

21 grudnia 2018
Zwyczajem naszej szkoły stały się przedświąteczne spotkania jasełkowe, które odbyły się w tym roku 20 grudnia. Jak co roku świąteczne przedstawienie podzielone było na część tradycyjną i tę bardziej rozrywkową.
Spotkanie rozpoczęli nasi najmłodsi z klas I-III, specjalnie przygotowaną na tę okazję kolędą dziecięcą.
Po pierwszej części przedstawienia, w którym widzowie obejrzeli uczniów z klas II-III naszej szkoły w rolach Świętej Rodziny, Mędrców i Pastuszków, przygotowanym pod opieką pani Marii Treli, nastąpiła część nieco swobodniejsza, w tym roku zatytułowana „Nuda w niebie”.
Całości oczywiście towarzyszył nieodłączny już, okazjonalnie i spontanicznie zorganizowany chór złożony z uczniów klas VI-VIII oraz „zawodowo” już występujących w szkolnych jasełkach Rodziców i Nauczycieli. Tym razem grą aktorską czarowali nas p. Bogumiła Buczak, p. Dyrektor Janusz Foszcz i ks. Robert Piechnik wraz z p. Miłoszem Bączkiem, p. Markiem Kołodziejem i p. Dawidem Niedbałą.
Z jasełkową szkolną sceną w tym roku żegnały się występujące od kilku już lat aniołki/diabełki z klasy VIII i III gimnazjum – Julka Kołodziej, Ania Flasińska, Alessia Łozińska, Marysia Niedbała, Nina Kołodziej oraz Mateusz Nowak i Maciek Bączek.
Obok tradycyjnych kolęd nie zabrakło także muzyki gospel i dźwięków rockowych, reggae i disco. Nowością był tradycyjny angielski taniec do melodii „I saw three chips”, odtańczony w interpretacji własnej przez grupę uczniów z klasy VIII.
Jak co roku aktorom pięknie przygrywała p. Joanna Stępień.
Za liczne przybycie, gorące reakcje i gromkie brawa serdecznie dziękują sprawcy wydarzenia – uczniowie, nauczyciele, rodzice i autorzy – p. Maria Trela i p. Paweł Stanek

Autor:
sekretariat
SSP2
Godło Rzeczpospolitej Polskiej