Klasa III i projekt Centres

05 czerwca 2014

5 czerwca uczniowie klasy III gimnazjum wzięli udział w uroczystej Gali Projektów Centres – Kreatywność i przedsiębiorczość w edukacji. Realizacja projektu objęła szkoły gimnazjalne i ponadgimnazjalne w całej Polsce. Uczniowie pod opieką swoich nauczycieli realizowali projekty edukacyjne wzmacniające ich kompetencje społeczne i podstawę przedsiębiorczości. Nasi trzecioklasiści realizowali przez kilka miesięcy projekt pt. „Czy książki gryzą?” . Ich zadaniem było nie tylko przekonanie swoich kolegów i koleżanki, że książka jest przyjacielem każdego z nas, ale również nawiązanie współpracy ze środowiskiem lokalnym, pozyskanie sponsorów swojego przedsięwzięcia czy wykazanie się umiejętnością pracy metodą projektu i współpraca w zespole. Ich działania zostały dostrzeżone i docenione i jako jedyna szkoła gimnazjalna z Tarnowa zostali zaproszeni do Centrum Nauki Kopernik na uroczyste podsumowanie projektu. W spotkaniu uczniów, nauczycieli i organizatorów uczestniczyła również pani Wiceminister Edukacji Joanna Berdzik. Wyróżnione szkoły otrzymały certyfikaty oraz upominki. Po uroczystości, Centrum Nauki  Kopernik otwarło swoje drzwi przed wszystkimi uczestnikami gali. Zapraszamy do obejrzenia dzienniczka projektu w zakładce projekty. Mamy nadzieję, że w przyszłości inni nasi uczniowie również wykażą się kreatywnością i będą rozwijać swoje kompetencje….a uczniom klasy III serdecznie gratulujemy.