KLASA III ŚWIĘTUJE DZIEŃ KSIĄŻKI

23 kwietnia 2014
Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich  to  ustanowione w 1995 roku przez UNESCO doroczne święto mające na celu promocję czytelnictwa, edytorstwa i ochronę własności intelektualnej prawem autorskim. Jest obchodzone 23 kwietnia. Właśnie w tym dniu uczniowie klasy III udali się do Miejskiej Biblioteki Publicznej na zajęcia ,,Dzieje książki i pisma’’. Przywitała ich pani Marzena w niezwykłym stroju – była przebrana za różę. Okazało się , że  pani w ten sposób promuje akcję ,,Książka i róża’’, o której opowiedziała na początku spotkania i wręczyła każdemu pamiątkową zakładkę. Potem odbyły się zaplanowane wcześniej zajęcia. Uczniowie z uwagą słuchali o rysunkach odkrytych w jaskiniach w Lascaux,  poznawali różne sposoby zapisywania i przekazywania informacji (pismo klinowe, hieroglify, pismo węzełkowe, kipu) . Wszyscy doskonale bawili się, pisząc różne znaki palcem na kamieniach, patyczkiem na ,,pergaminie’’ czy rywalizując ze sobą podczas rozwiązywania rebusów i odgadywania kalamburów. Dużo radości sprawiło również wertowanie książek na regałach w poszukiwaniu nowości albo tych, które napisał ulubiony autor. Czytanie dla Pożeraczy Liter z klasy III to najmilsze zajęcie.