KLASA III W KRAKOWIE

24 września 2016

24 września klasa III pojechała na wycieczkę do Krakowa. Najpierw  w Pałacu Biskupa Erazma Ciołka  uczniowie zwiedzili ekspozycję przedstawiającą dzieła polskiej sztuki średniowiecznej i nowożytnej, pochodzące ze zbioru gromadzonego od XIX wieku. Przy okazji szukali  na wystawie prawdziwych i mitycznych zwierząt. Bawili się doskonale inscenizując legendę o świętym Jerzym i rozwiązując różne łamigłówki. Na zakończenie każdy stworzył własny bestiariusz. Drugim punktem wycieczki było Muzeum Archeologiczne. Tam z kolei na wystawie ,,Bogowie starożytnego Egiptu’’ uczniowie oglądali eksponaty związane z wierzeniami i zwyczajami oraz z życiem codziennym Egipcjan. Dzięki pani przewodnik dowiedzieli się wielu fascynujących informacji na temat mumii i wykopalisk. W części warsztatowej każdy uczeń wykonał dla siebie naszyjnik egipski i ,,zbudował’’ piramidę. Wycieczka nie mogła odbyć się bez wizyty na krakowskim rynku gdzie była chwilka na słodkie zakupy i podziwianie kunsztu hejnalisty. Wycieczka dostarczyła wszystkim niezapomnianych wrażeń, mnóstwo nowej wiedzy i przeświadczenie, że należy tu jeszcze wrócić aby odkryć kolejne ciekawe miejsca.