Kolejny sukces piłkarski

11 stycznia 2014

W sobotę 11 stycznia 2014 roku w Rzeszowie odbyła się Międzynarodowy Turniej Piłki Nożnej o Puchar Prezesa ZKS „STAL" Rzeszów. Wśród uczestniczących w zawodach drużyn znalazła się ekipa Tarnovii utworzona z chłopców z rocznika 2003. Turniej rozgrywany był system „każdy z każdym".
Młodzi tarnowscy futboliści trenowani przez Jacka Ćwika wywalczyli pierwsze miejsce. W zwycięskim zespole występowali dwaj uczniowie naszej szkoły: Maciej Bączek i Kacper Fido – uczniowie czwartej klasy. Wyniki meczów Tarnovii w rzeszowskim turnieju wyglądały następująco: UKS 6 Jasło – Tarnovia 0:0; Orzełek Przeworsk –Tarnovia 0:0; Stal II Rzeszów – Tarnovia 0:1; Stal I Rzeszów – Tarnovia 2:0; Stal Stalowa Wola – Tarnovia 0:1; Unia Tarnów – Tarnovia 1:2; SMS Mościska – Tarnovia 0:3.
W meczu z ukraińskim SMS Mościska, decydującym o pierwszym miejscu, zawodnik Tarnovii Gabriel Kieroński zdobył najszybszą bramkę turnieju. Padła ona już w 3 sekundzie meczu! Dzięki strzelonym później jeszcze dwóm golom Gabriel został również królem strzelców zawodów. Serdecznie gratulujemy naszym szkolnym kolegom udanego występu w Rzeszowie.