KOŁO FOTOGRAFICZNE W KRAKOWIE

07 czerwca 2016
7 czerwca uczniowie SSP nr 2 i Gim wraz z wychowankami Ośrodka Szkolno – Wychowawczego w Zbylitowskiej Górze wzięli udział w wycieczce edukacyjno – integracyjnej do Krakowa. Oprócz zajęć plenerowych stanowiących możliwość wykorzystania teoretycznej wiedzy w praktyce, młodzież uczestniczyła w wystawie fotograficznej. Wystawa „Inżynieria obrazu – (Re)aktywacja fotografii” prezentowana była w ramach Miesiąca Fotografii – w Galerii Sztuki Współczesnej Bunkier Sztuki w Krakowie. „Inżynieria obrazu”  – to wystawa trzech kolektywów badawczo – artystycznych – szwedzkiego Klära Kallström & Thobias Fäldt, holendersko – hiszpańskiego Werker Magazine i włoskiego Discipula.

Prezentowane fotografie to bez wątpienia współczesne obrazy dalekie od prostego odwzorowywania rzeczywistości. Oprowadzający po wystawie przewodnik zdumiony był dużym zainteresowaniem uczniów prezentowaną formą zdjęć. Chętnie odpowiadał na pytania wyjaśniając intencje autorów oraz techniki „inżynierii” obrazu.