KSIĄŻKA PRZED SĄDEM

25 kwietnia 2016

25 kwietnia uczniowie kl. III zaprezentowali przedstawienie pt. ,,Książka przed sądem’’, które odbyło się w ramach projektu „Książki marzeń”. Mali aktorzy wcielili się w rolę bohaterów rozprawy sądowej. Oskarżona książka musiała zmierzyć się z płytą CD oraz komputerem i udowodnić, że nadal jest człowiekowi potrzebna. Wobec przedstawionych przez obrońcę argumentów sędzia mógł ogłosić, że  książka jest bardzo ważnym elementem naszego życia i może współistnieć z innymi środkami przekazu, wspierając je i uzupełniając a z czytania absolutnie nie można zrezygnować. W tym dniu na szkolnym korytarzu zorganizowano wystawę pod hasłem ,,Książkowe naj…’’. Dzięki zaangażowaniu uczniów i nauczycieli zgromadzono ciekawy księgozbiór: książek wielkich, małych, starych, oryginalnych wydań i tych wyjątkowych – tych z którymi wiążą się miłe wspomnienia.