Kulig w Jastrzębiej

10 lutego 2013
Na kulig pojechały dzieci z klas 1-4. Zabawa na świeżym powietrzu dostarczyła wszystkim wiele radości. Śniegu było pod dostatkiem, a pogoda dopisała. Zza chmur wyszło słońce. Trzy pary koni ciągnęły sanie i saneczki, na których zasiadły dzieci.

Trasa kuligu wiodła przez malownicze pagórki i dolinki.

W gospodarstwie agroturystycznym, do którego dojechaliśmy czekali na nas mili gospodarze oraz smaczny żurek z jajkiem i wiejską kiełbaską. Po tak krzepiącym posiłku wszyscy mieli siłę, by zjeżdżać z górki na workach wypchanych sianem. Dzieci ścigały się, kto zjedzie na worku najdalej. Czas mijał szybko i trzeba było kończyć zabawę. Na koniec wypiliśmy ciepłą herbatę oraz zjedliśmy wyśmienite, kruche rogaliki. Druga część kuligu przebiegała lasem i doprowadziła nas pod leśniczówkę, a dalej do naszego autokaru. Na wycieczce było wspaniale! Na długo zapamiętamy ten wyjazd!