Lokomotywą do Śpiewowic

02 listopada 2013

W tym roku mija sześćdziesiąta rocznica śmierci Juliana Tuwima (zmarł 27 grudnia 1953 roku) oraz setna rocznica jego poetyckiego debiutu ( publikacji wiersza "Prośba" w "Kurierze Warszawskim"). Sejm Rzeczypospolitej Polskiej, przekonany o szczególnym znaczeniu dorobku poety dla dziedzictwa narodowego, ogłosił rok 2013 Rokiem Juliana Tuwima.

Z tej okazji w naszej szkole rozpoczęła się realizacja projektu edukacyjnego: ,, Lokomotywą do Śpiewowic''. 16 września 2013 r. odbył się apel, podczas którego uczniowie zostali zapoznani z założeniami projektu i otrzymali zadania do zrealizowania. Wiele emocji przyniósł moment losowania tytułu wiersza , do którego uczniowie mają przygotować zbiorową inscenizację. W październiku w klasach odbyły się między innymi konkursy recytatorskie, plastyczne, uczniowie pisali listy do kolegów , w których zachęcali do czytania wierszy Juliana Tuwima, każda klasa przygotowała gazetkę ścienną poświęconą jego życiu i twórczości. Dodatkowo uczniowie klas I-III wzięli udział w lekcjach bibliotecznych prowadzonych w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Tarnowie. Wszyscy niecierpliwie czekają na uroczyste podsumowanie projektu, które nastąpi 6 listopada 2013 r.