Mamy najlepszych gimnazjalistów w Tarnowie i w kraju

18 czerwca 2010
Uczniowie naszego Gimnazjum napisali swój końcowy egzamin osiągając rewelacyjne wyniki zarówno w części humanistycznej, jak i matematyczno – przyrodniczej. Pozwoliły one uplasować się Społecznemu Gimnazjum Matematyczno-Przyrodnicze STO w obydwu przypadkach na pierwszym miejscu w Tarnowie. Ponadto w klasyfikacji wszystkich małopolskich gimnazjów zajęliśmy jedenaste miejsce w części humanistycznej i trzecie w części matematyczno - przyrodniczej. Ponieważ małopolscy gimnazjaliści napisali swój egzamin najlepiej w kraju, można bez przesady stwierdzić, że nasi uczniowie należą do najlepszych w Polsce. Równie znakomity wynik (niestety w tym przypadku nie prowadzi się klasyfikacji) osiągnęliśmy w części językowej (język angielski). Wyniki naszych gimnazjalistów przedstawiają się następująco: Część humanistyczna:

• ŚREDNIA NASZYCH UCZNIÓW – 40,2

• ŚREDNIA WOJEWÓDZTWA – 31,7