Marsz w obronie zwierząt

04 pażdziernika 2013

4 października 2013 roku Szkolny Klub Wolontariusza działający w Społecznej Szkole Podstawowej nr 2 i Gimnazjum Matematyczno-Przyrodniczym w Tarnowie, wziął udział w Marszu „W Obronie Zwierząt". Inicjatywa ta miała na celu ukazanie, iż zwierzęta są naszymi mniejszymi braćmi i powinniśmy je szanować oraz zapewnić im właściwą opiekę.

Marsz rozpoczął się o godz. 12.00 pod pomnikiem gen. Józefa Bema na ul. Wałowej, a następnie przeszedł do ul. Katedralnej i stamtąd do Rynku, gdzie odczytano manifest w obronie zwierząt.

Dzieci i młodzież z naszej szkoły były wyposażone w barwne transparenty, przygotowane wcześniej z pomocą Pana Jerzego Jasnorzewskiego (nauczyciela plastyki). Niektórzy uczniowie z klasy V przyszli w przebraniach np. wiewiórki, królika, misia. W akcji oprócz naszej szkoły wzięli udział uczniowie kilku tarnowskich szkół. Organizatorem marszu była Fundacja "Zmieńmy świat" .

Bardzo dziękuję uczniom, rodzicom i nauczycielom w szczególności Panu Bartoszowi Urbasiowi oraz Panu Jerzemu Jasnorzewskiemu w przygotowaniach do Marszu w obronie zwierząt.