Marsz w obronie zwierząt

03 pażdziernika 2014

3 października 2014 roku Szkolny Klub Wolontariusza działający w Społecznej Szkole Podstawowej nr 2 i Gimnazjum Matematyczno-Przyrodniczym w Tarnowie, po raz drugi  wziął udział w Marszu „W Obronie Zwierząt” z okazji Światowego Tygodnia Zwierząt.

Inicjatywa ta miała na celu ukazanie, iż zwierzęta są naszymi mniejszymi braćmi i powinniśmy je szanować oraz zapewnić im właściwą opiekę. Akcja ta jest również zwróceniem uwagi na los bezdomnych zwierząt, znęcanie się nad nimi, a także na warunki bytowe w schroniskach oraz nielegalnych hodowlach .

Marsz rozpoczął się o godz. 13.00 pod pomnikiem gen. Józefa Bema na ul. Wałowej,
a następnie przeszedł do ul. Katedralnej i stamtąd do Rynku, gdzie odczytano manifest
w obronie zwierząt.

Dzieci i młodzież z naszej szkoły były wyposażone w barwne transparenty, przygotowane wcześniej na tę okoliczność. Uczniowie z klasy VI jak co roku stanowili najmłodszą grupę wiekową ale świetnie przygotowaną.

Organizatorem marszu był Zespół Szkół Ekonomiczno - Ogrodniczych w Tarnowie.

Bardzo dziękuję uczniom, rodzicom i nauczycielom w szczególności Panu  Rafałowi Wnękowi, który pomógł w przygotowaniach do Marszu w obronie zwierząt.