Mirek Lewicki mistrzem świata

08 maja 2011

To z pewnością największy sportowy sukces w historii szkoły. Na rozegranych
w Krakowie od 30 kwietnia do 8 maja 2011 roku VIII Mistrzostwach Świata Szkół, znakomicie zaprezentował się (który to już raz kolei!!!) nasz kolega
Mirek Lewicki.
W mistrzowskich zmaganiach, w kategorii do lat 17 udział wzięło 21 zawodników z różnych państw świata. Wśród nich najlepszy okazał się właśnie Mirek zdobywając tytuł Mistrza Świata. W dziewięciu rundach wywalczył on 7,5 pkt, siedmiokrotnie zwyciężając swoich rywali, raz remisując oraz doznając jednej porażki ( z późniejszym wicemistrzem świata - Turkiem Cankutem Emiroglu). Zgodnie z regulaminem, za zdobycie tytułu mistrzowskiego oprócz złotego medalu Mirek uzyskał również tytuł kandydata na mistrz FIDE. Naszemu Mistrzowi bijemy gromkie brawa i serdecznie gratulujemy.

Archiwum, gimnazjum, Galeria