MUZEUM ETNOGRAFICZNE

08 września 2015

Uczniowie klasy III wybrali się na wycieczkę do Muzeum Etnograficznego. Po drodze rozpoznawali znaki drogowe i pokazali, że potrafią bezpiecznie przechodzić przez ulicę, a po chodniku idą prawą stroną.

Wystawa „Historia kołem się toczy” zainteresowała nie tylko chłopców. Dostarczyła ciekawych informacji o historii rowerów. Można było obejrzeć wiele zabytkowych eksponatów. Były rowery drewniane, bicykle z wielkim kołem, pojazdy dla pań, panów i dzieci, nawet wojskowe. Dzieci miały też dobrą zabawę podczas pozowania do zdjęć w strojach retro.

Uczniowie obejrzeli również ekspozycje dotyczące życia Romów w Polsce i w Tarnowie, a także wystawę  prac dzieci niepełnosprawnych. Wszyscy podziwiali ich staranne wykonanie i precyzję.

W ocenie dzieci wycieczka była bardzo interesująca.