Na Pogórzu Rożnowskim

22 września 2014
W piątek 19 września 2014 roku uczniowie klasy czwartej, piątej i szóstej razem z wychowawcami i naszym szkolnym etatowym przewodnikiem górskim w osobie Dyrektora wybrali się na pieszą wycieczkę w okolice leżącej na Pogórzu Rożnowskim Jamnej.

Najpierw pojechaliśmy autobusem do Paleśnicy. Stamtąd wyruszyliśmy żółtym szlakiem w stronę Bacówki na Jamnej. Towarzyszyła nam wspaniała słoneczna pogoda. Z każdą minutą nabieraliśmy wysokości. W czasie wędrówki leśną chłopcy znaleźli niejednego grzyba. W dobrej formie wszyscy dotarli do bacówki. Po kilkunastominutowej przerwie poszliśmy do Bukowca. W tej niewielkiej miejscowości znajduje się rezerwat „Diable Skały”, którego największą atrakcja są liczne piaskowcowe skały o fantazyjnych kształtach. Znajduje się tutaj również drewniany kościółek, który przeniesiony został z Kamiannej – wsi leżącej niedaleko Krynicy. Pełnił tam funkcję greckokatolickiej cerkwi. Obecnie w wieży kościółka ma swoją siedzibę kolonia podkowca małego – jednego z gatunków nietoperzy. W pobliżu kościoła zorganizowaliśmy kolejną przerwę.

Następnie wyruszyliśmy w drogę powrotną do bacówki. Tam czekały już na nas pieczone na grillu kiełbaski.  Czas mijał szybko i nadszedł czas powrotu. Wróciliśmy szlakiem żółtym na leśny parking, na którym czekał nasz autobus.